• VIDE TAVAI IZAUGSMEI

KĀ NOSTIPRINĀT PAMATU CEĻAM UZ PANĀKUMIEM

Deju studijas PROX 13. sezona

KĀ NOSTIPRINĀT PAMATU CEĻAM UZ PANĀKUMIEM

KĀ NOSTIPRINĀT PAMATU CEĻAM UZ PANĀKUMIEM 2048 1367 dewogroup

Parunāsim par mums

Kāpēc man neizdodas? Kur rast iedvesmu? Slinkums vienmēr uzvar mani! Neesmu motivēts un negribu neko darīt.
Katrs no mums ir pilnīgi dažāds. Katrs no mums dzīvo pēc saviem noteikumiem, tradīcijām, uzskatiem un principiem. Katrs mēs mostamies, ēdam, mācāmies/strādājam, atpūšamies un ejam gulēt citādāk. Tomēr pārsvarā, Jūs man piekritīsiet, šīs aktivitātes ir pašsaprotamas un balstās uz mūsu zemapziņas balsi.
/Es definētu zemapziņu kā konkrētas, ilgtermiņa programmētas domāšanas sekas, kas vistiešākajā dabā prezentē, kā mēs esam domājuši un rīkojušies pagātnē./
Uzskatu, ka zemapziņa ir radīta, lai atvieglotu un uzlabotu mūsu ikdienas dzīvi. Pateicoties tai, mēs spējam atrisināt nelielas problēmas jeb ikdienišķas raizes bez liekām piepūlēm un koncentrēt savu apziņu uz aktuāliem jaunumiem un svarīgākām darbībām.
Izprotot kā rodas zemapziņa, visbiežāk sastapu šādu formulu:
emocijas → domas → darbības →rezultāti.
Paskaidrojot sīkāk:
No mūsu darbībām, kuras nes rezultātus, rodas ieradumi. Vai tie ir kaitīgi, vai veselīgi, bet mūsu ķermenis un prāts to uztver kā rituālu un jo biežāk mēs to veicam, jo mazāka apzināta piepūle tai jāvelta.
Teiksim, ja Tu jūties izsalcis (emocija), tu domā par ēdienu (doma), ej uz virtuvi un atrodi gardu kūkas gabaliņu (darbība), jūties paēdis (rezultāts).
Vai arī Tu jūties nožēlojami, jo treniņa vietā skatījies seriālu (emocija), sāc domāt par savu presi (doma), uzvelc sporta apavus un treniņtērpu, noskrien 4km un uztaisi pāris vingrinājumus (darbība), un ar milzīgu dopamīna (viela, kas izraisa labsajūtu) devu iekrīti gultā (rezultāts).
Gūstot gan negatīvus, gan pozitīvus rezultātus, lai tas pārtaptu par ieradumu, ir nepieciešams pastāvīgums.
Tieši tā, mēs runājam par ikdienas rituāliem, jeb ieradumiem.
Vai esi kādreiz aizdomājies, ka ikviena lieta, ko Tu ikdienā dari, vai tīri zobus, vai mazgā traukus, ir tikai tāpēc, ka Tavi vecāki vai bērnudārza audzinātāji ir darījuši to pašu? Patiesībā, lielākā daļa Tavas ikdienas ir tikai ieradumi, kas ir mantoti no mūsu audzinātāju ieradumiem. Līdz ar to, neņemot vērā, cik tie ir vērtīgi, mēs tos lietojam.
Tagad, kad apzinamies, ka patiesībā neapzinamies, ko mūsu prāts dara lielāko dienas daļu, mēs spējam tam pievērst uzmanību un sākt sevi novērot no malas. Pie katras darbības mēs sev uzdodam jautājumu, kāpēc, kā labāk, un vai ir kāds cits, efektīvāks risinājums?
Tas ko mēs daram, mēs pētam un mācāmies sevi!
Domāju, ka katrs no mums ir dzirdējis šādu izteicienu: lai palīdzētu pasaulei, vispirms jāpalīdz sev.
Ko tas patiesībā nozīmē? Kā palīdzot sev, es varu palīdzēt citiem? Pavisam vienkārši. Tiklīdz Tavas neapzinātās darbības kļūst apzinātas, Tu pievērs maksimāli daudz uzmanības, lai viņas neradītu kaitējumu, bet rastu jēgu un labsajūtu. Un tiklīdz Tavas apzinātās darbības un domas, kas izturējušas laika pārbaudi, kļūst par pašsaprotamām, tad Tev vairs nebūs apzināti jāuztraucas, par to ka darbība nesīs pozitīvu rezultātu.
Pieņemsim, ka Tu dzīvo kopā ar saviem draugiem un kādu rītu tiem ir bijis ļoti agri jāmostās, lai paspētu uz darbu, kamēr Tu pats droši gulēji līdz sev tīkamam laikam. Pamostoties, ieraudzīji milzīgu kaudzi ar netīriem traukiem virtuvē. Pirmā reakcija mums visiem būtu pazīstama, bet tā vietā Tu ar smaidu sejā nomazgā traukus, un vakarā, kad kaimiņi ierodas mājās, viņi ir ārprātīgi laimīgi, jo pēc smagas darba dienas, vairs nav jāraizējas par kaitinošu trauku mazgāšanu.
Ļoti sīkumains piemērs, un daudzi strīdēsies, ka ar trauku mazgāšanu pasauli labāku nepadarīs, tomēr viss sākas ar maziem sasniegumiem.
Nākošais solis, kad esam ieraudzījuši negatīvus ieradumus, no kuriem vēlamies atteikties, galvenais nesteigties. Tik pat ilgs laiks, cik nepieciešams, lai izveidotu ieradumu, ir arī nepieciešams, lai tiktu no tā vaļā. Visbiežāk negatīvi ieradumi ir pārtapuši par atkarībām. Un visbiežāk no tām tikt vaļā ir visgrūtāk, jo mēs to mēģinam darīt uzreiz.
“No 1. Janvāra, vairs nekad nedzeršu gāzētus dzērienus.”
Jau uzreiz varu pateikt, 99% izgāzīsies tuvāko mēnešu laikā. Iesaku tā vietā 2 pudeļu vietā, dienā izdzert vienu, tad 1 pudeli, katru otro dienu, tad 1 pudeli reizi nedēļā, tad reizi mēnesī, nu Tu saprati…
Visas pārmaiņas notiek pavisam lēni un par katru sasniegtu mērķi, neaizmirsti sevi par to paslavēt. Katru nedēļu, kad izturi bez gāzēta dzēriena, aizved draugu uz kino.
Un tad, kad beidzot tiec vaļā no kāda negatīva ieraduma, Tu saproti, ka tiešām Tu esi spējīgs kaut ko mainīt. Tava pārliecība par sevi pieaug, un ar katru nākamo nē, ko Tu saņem, Tu redzi vairāk jā. Lai arī cik abstrakti tas neizklausītos, bet kad Tu pierādi pats sev, ka esi spējīgs izpilīdit norādīto uzdevumu, tad par panākumiem Tev vairs nav jāraizējas, tie paši nāks pie Tevis!
Man šī, sevis pētīšanas un analizēšanas tēma ir ļoti tuva un aktuāla, jo nesenā pagātnē tā man ir nesusi neizmēramus panākumus un ar katru jaunu dienu jūtos aizvien jaunāks un patiesāks.
Manuprāt sevis saprašana ir patiesa dzīves jēga, un jo labāk Tu pazīsti sevi un savu dabu, jo precīzāk Tu vari ar to rīkoties un sniegt citiem visu labo, par ko jebkad esi sapņojis.
Tāpēc ar šo rakstu es vēlos Jūs iedrošināt sakārtot savu ikdienu un būt pilnā saprašanā par katru savu domu un darbību.
/Artūrs Fatjkins

Ieteikumi / Informācija / Resursi :

Ieradumi, kur tie rodas un kā ar tiem cīnīties: https://www.youtube.com/channel/UCBIt1VN5j37PVM8LLSuTTlw

Pasaules līderi un to ikdiena:

https://www.youtube.com/user/ModelingTheMasters

Fakti par dzīvi, atziņas, kas skaidrāk liks saprast, ko darīt un ko nedarīt: https://www.youtube.com/channel/UC1KmNKYC1l0stjctkGswl6g/featured

Iteicamā literatūra:

Robins S. Šarma – Mūks, kurš pārdeva savu Ferrari.

Roberts T. Kijosaki – Bagātais tētis, nabagais tētis.

Opra Vinfrija – Ko es skaidri zinu.

Harvs Ekers – Miljonāra Prāta Noslēpumi