• VIDE TAVAI IZAUGSMEI

Nodarbības

DEJU STILI

Mūsdienu Horeogrāfija ir mūsdienu deju stilu apkopojums. Pie noteiktas dziesmas tiek izveidota soļu kombinācija. Mēs, personīgi, koncentrējamies uz skatuves horeogrāfiju. Pie dažādu stilu dziesmām (visbiežāk HipHop un Pop) tiek mācītas kombinācijas, un tādā veidā, ķermenis kļūst par papildus instrumentu mūzikai. Šajās nodarbībās tiek apgūti arī populāru deju stilu pamati. Deja ir arī sporta veids, tāpēc liels akcents tiek likts uz fiziskajiem un stiepšanās vingrinājumiem.

Hip Hop – Mūsdienās parādās aizvien vairāk jauni deju stili, savukārt Hip Hop deju popularitāte paliek neizmanīta. Hip Hop deju stils skaitās diezgan dinamisks, neskatoties uz to, ka galvenais akcents tiek novirzīts tikai uz dažām ķermeņa daļām. Deju stila vēsture aizsākas dienvidu Bronksā, kas skaitijās pats nelabvēlīgākais rajons Ņujorkā 1967.gadā. 80’s-90’s gados Hip Hop deju stila popularitāte palielinājās lielos tempos, bet 21.gadsimtā palika savā mērā par jaunu lapu Hip Hop kultūras vēsturē. No tā visa var secināt, ka pēdējo 40 gadu laikā tie bija par Hip Hop stila attīstības un evalūcijas laiks. Hip Hop deju stils propagandē brīvību, kā arī atvērtu cīņu sevis ar visu pasauli. Sakarā ar to deju stila brīvie un vieglie sakitās ne tikai soļi, bet arī apģērbs ko ģērbj dejotāji. Ja jūs gribas apgūt šo deju stilu, tad jums ir nepieciešams ne tikai apgūt visu deju tehniku, bet arī pašu kultūras filosofiju, kas savukārt ir pilna ar interesantām tradīcijām un vēsturi.

Šobrīd pie mums Hip Hop deju stilu nevar apgūt.

Fusion pats par sevi nozīmē – saplūšana. Fusion dance ir dažādu stilu sintēze, no kuras veidojas jauns deju stils. Piemēram – Contemporary Fusion: Tie, kuri nezina, tulkojumā tas ir – laikmetīgs. Tad nu lūk, tiek ņemts laikmetīgās dejas pamats, kurš tiek miksēts kopā ar horeogrāfiju, isolation, “hiphop”, jazz utt. No tā visa kopā veidojas – Contemporary Fusion!

Ir ļoti grūti izskaidrot deju stilu, kurš tikai top, kuram nav noteikumu, un nav paredzams iznākums. Bet pamatā varam apgalvot – tas būs ar basām kājām, brīvā apģērbā, ar popping elementiem, dažādām emocijām, smaguma centra mētāšanu un brīvību.

Katram pasniedzējam šis deju stils atšķirās. Vieglāk ir pavērot pašu pasniedzēju 😉

Grupu Bez Pieredzes vadīs 3 talantīgas horeogrāfes: Ance Tjarve (mūsdienu deja + laikmetīgā), Laura Strazdiņa (waacking), Inniga Gerdena (laikmetīgā).

Grupu Visiem līmeņiem vadīs: Ieva Biteniece

Laikmetīgā deja ir viens no emocionālākajiem deju stiliem, tās pamatā ir stāsts, taču svarīga ir arī tehnika. Šis dejas stils ir ļoti plašs, tajā ir viss – no klasikas līdz akrobātikai. Taču laikmetīgā deja no citiem deju stiliem atšķiras, tieši ar to, kā tiek kombinēta un veidota horeogrāfija. Bieži tiek apvienoti, šķietami, nepavienojami deju soļi, kas gala rezultātā rada kaut ko jaunu un nebijušu, kaut ko unikālu. Laikmetīgā deja ir bauda gan acīm, gan ķermenim, gan dvēselei.

Šo deju stilu dejo ar basām kājām. Sākuma posmā iespējami zilumi un mazi ievainojumi. Bet tā ir cena – skaistam un lokanam ķermenim.

Attīsta lokanību un koordināciju, iekļauta akrobātika.

Šī deja stila elementus var apgūt programmā FUSION

Arī balstīts uz Horeogrāfiju, bet daudz sievišķīgāks. Varētu pat teikt – sievišķīgi agresīvs. Jo kustības ir ātras, straujas – ietvert sevī groove un pārliecinātu attieksmi.

Šī deju stila elementus šobrīd var apgūt programmā FUSION