• VIDE TAVAI IZAUGSMEI

PROX creative

vide tavai izaugsmei
Deju studijas PROX 13. sezona

Ko sagaidīt jaunajā – 13. sezonā?

Ko sagaidīt jaunajā – 13. sezonā? 2048 1367 dewogroup

Ir klāt jauns mācību gads, un jauns gads, lai uzsāktu kaut ko jaunu vai arī atsāktu darīt savu sirds lietu. Esat laipni aicināti to darīt pie mums!

Esam Deju Studija Rīgā, kura strādā jau trīspadsmito gadu, un ir viena no populārākajām Latvijā, nevienu gadu nezaudējot savu aktualitāti, bet katru gadu aizvien vairāk attīstoties un tiecoties pēc pasaules standartiem. Katru gadu studijas līderi dodas uz ārzemēm, lai apmeklētu pasaules slavenu dejotāju meistarklases un atvestu uz Latviju jaunāko informāciju deju pasaulē.

Mūsu mērķis ir ne tikai iemācīt tev dejot, bet arī iemīlēt šo aktīvo un krāsaino dzīves stilu, kas ļaus tev redzēt tālāk un plašāk.

Esam vairāk tendēti uz atvērtajām nodarbībām, līdz ar to, tu pats vari veidot savu grafiku – iet uz vienu vai vairākām grupām. Miksēt kopā nodarbības un izaicināt sevi jaunos stilos, jo kā saka – labs dejotājs ir tāds, kurš māk visus stilus (nu, vismaz pa bikiņam).

Vairāk esam tendēti uz video – regulāri studijā filmējam deju video, lai varētu dalīties ar citiem un parādīt – ko esam iemācījušies jaunu. Neizpaliek arī sacensībās – bet tikai tad, ja jūs to vēlaties – tas nav galvenais šajā brīnišķīgajā deju pasaulē. Svarīgākais ir būt kopā un dalīties ar deju. Deja ir viens no labākajiem socializēšanās veidiem (nevis sociālie tīkli, kā tagad moderni domāt).

Mēs veidojam iekšējos pasākumus, un noteikti šogad būs mūsu veidotais pasākums “Game Night” – improvizācijas batli, dzīvo bungu ritmos (kas tiek spēlēti uz noteiktas mūzikas).

Vienmēr uzrodas projekti, kuri ļauj sadarboties ar Latvijas lielajām skatuvēm vai ekrāniem.

Un šogad – BŪS atskaites koncerts – “13 is my lucky number”!! ok ok – nosaukums gan var mainīties… 😊

Grūtākais – ir atnākt uz pirmo nodarbību. Mēs saprotam – mēs arī bijām pārbijušies, kad sākām dejot – vēl vairāk esam pārbijušies katras sezonas sākumā – uztraucoties vai kāds vispār nāks pie mums. Tā kā mums ir kopīgas bailes. Šo pieredzes gadu laikā – apgalvojam, ka bailes pāriet līdz ko sākam kopā strādāt/trenēties/piedzīvot.

Kopumā – šī būs krāsaina sezona – un mēs priecātos, ja Tu būtu daļa no tās 😊

Esat laipni aicināti iepazīties ar:

Deju stiliem https://www.danceprox.com/project/horeografija-hiphop/ un https://www.danceprox.com/project/laikmetiga-deja/

Līderiem: https://www.danceprox.com/lideri/

Nodarbību Grafiku: https://www.danceprox.com/nodarbibu-grafiks/

Piesakies Te – https://www.danceprox.com/registracija/

Un nobeigumā: 13 iemesli, lai sāktu/atsāktu dejot –

Nr. 1 – Jo mēs sākam 13. Sezonu! Esam izgājuši cauri paaudzēm, mācījušies no kļūdām un līdz ar to – esam pārliecināti par sevi!
2. Pirms nāc – tev jānodefinē savs “KĀPĒC?”! Mūsu KĀPĒC ir: vēlamies turpināt attīstīt deju industriju, katru gadu ieviešot inovatīvus risinājumus mūsu un tavā attīstībā. Tas mums palīdz neiestagnēt – un būt tik ilgi šajā nozarē. Jā – arī šajā gadā būs jaunumi! 😍
3. Deju industrija ir vesela kopiena,kurā var atrast gan labas paziņas, gan labākos draugus.
4. Deja palīdz atvērties! Neviens nenāk pārliecināts par sevi (ok, pāris izņēmumi ir), bet mēs tev palīdzēsim! Ir tik daudz ko piedzīvot, ja ļaujies tam 🥰
5. Soļi nav galvenais. Mēs apsolam! To pateiks jebkurš horeogrāfs (izņemot apmaksātā deju darbā, kur tev maksā par sinhronitāti). Treniņos un īpaši sākumposmā – galvenais ir iemācīties vismaz vienu lietu – un tu jau būsi uzvarētājs! Un Protams – galvenais ir labi pavadīt laiku un atslēgties no ārējās pasaules – pievēršoties savai iekšējai!
6. Nemelosim, ka būs viegli. Būs grūti. Ļoti grūti. Grūti gan fiziski, gan morāli. Bet, lai cilvēks būtu laimīgs – tam ir jābūt diskomfortā ik palaikam.
7. Cheezy, but – deja ir lielisks veids kā izpaust savas emocijas, kuras nav iespējams izteikt verbāli.
8. Tu sevi uztrenēsi fiziski! Soli pa solītim… 👣
9. Mums ir lieliski treneri, kuriem rūp tava attīstība! Tāpēc tehnika tev tiks iedzīta – un pēc tam vienkāršās lietas varēs ar riktīgu baudu izpildīt 😊
10. Zinātnieki ir pierādījuši, ka deja palīdz mācībās – it īpaši matemātikā. Vecāki, kuri neļauj iet uz treniņiem atzīmju dēļ – patiesībā vēl vairāk iegāž savu bērnu! Bērniem ir jākustās, lai tie spētu loģiski domāt!
11. Enerģija, kura tiek nospiesta – veido dažādas mentālās slimības – depresiju, panikas lēkmes, distoniju u.c. Deja ir lielisks veids kā šo enerģiju izvadīt ārā un apmainīt pret pozitīvu.
12. Dejot ir jautri!!! Vai arī skumji… jā – dažreiz raudam treniņos, jo runājam par reālām lietām. Dejojam reālas sajūtas. Tā ir dzīve.
13. Tu te vari būt Tu! Cieni apkārtējos, izpaudies – un viss notiks! 👍

Deju studijas PROX 13. sezona

KĀ NOSTIPRINĀT PAMATU CEĻAM UZ PANĀKUMIEM

KĀ NOSTIPRINĀT PAMATU CEĻAM UZ PANĀKUMIEM 2048 1367 dewogroup

Parunāsim par mums

Kāpēc man neizdodas? Kur rast iedvesmu? Slinkums vienmēr uzvar mani! Neesmu motivēts un negribu neko darīt.
Katrs no mums ir pilnīgi dažāds. Katrs no mums dzīvo pēc saviem noteikumiem, tradīcijām, uzskatiem un principiem. Katrs mēs mostamies, ēdam, mācāmies/strādājam, atpūšamies un ejam gulēt citādāk. Tomēr pārsvarā, Jūs man piekritīsiet, šīs aktivitātes ir pašsaprotamas un balstās uz mūsu zemapziņas balsi.
/Es definētu zemapziņu kā konkrētas, ilgtermiņa programmētas domāšanas sekas, kas vistiešākajā dabā prezentē, kā mēs esam domājuši un rīkojušies pagātnē./
Uzskatu, ka zemapziņa ir radīta, lai atvieglotu un uzlabotu mūsu ikdienas dzīvi. Pateicoties tai, mēs spējam atrisināt nelielas problēmas jeb ikdienišķas raizes bez liekām piepūlēm un koncentrēt savu apziņu uz aktuāliem jaunumiem un svarīgākām darbībām.
Izprotot kā rodas zemapziņa, visbiežāk sastapu šādu formulu:
emocijas → domas → darbības →rezultāti.
Paskaidrojot sīkāk:
No mūsu darbībām, kuras nes rezultātus, rodas ieradumi. Vai tie ir kaitīgi, vai veselīgi, bet mūsu ķermenis un prāts to uztver kā rituālu un jo biežāk mēs to veicam, jo mazāka apzināta piepūle tai jāvelta.
Teiksim, ja Tu jūties izsalcis (emocija), tu domā par ēdienu (doma), ej uz virtuvi un atrodi gardu kūkas gabaliņu (darbība), jūties paēdis (rezultāts).
Vai arī Tu jūties nožēlojami, jo treniņa vietā skatījies seriālu (emocija), sāc domāt par savu presi (doma), uzvelc sporta apavus un treniņtērpu, noskrien 4km un uztaisi pāris vingrinājumus (darbība), un ar milzīgu dopamīna (viela, kas izraisa labsajūtu) devu iekrīti gultā (rezultāts).
Gūstot gan negatīvus, gan pozitīvus rezultātus, lai tas pārtaptu par ieradumu, ir nepieciešams pastāvīgums.
Tieši tā, mēs runājam par ikdienas rituāliem, jeb ieradumiem.
Vai esi kādreiz aizdomājies, ka ikviena lieta, ko Tu ikdienā dari, vai tīri zobus, vai mazgā traukus, ir tikai tāpēc, ka Tavi vecāki vai bērnudārza audzinātāji ir darījuši to pašu? Patiesībā, lielākā daļa Tavas ikdienas ir tikai ieradumi, kas ir mantoti no mūsu audzinātāju ieradumiem. Līdz ar to, neņemot vērā, cik tie ir vērtīgi, mēs tos lietojam.
Tagad, kad apzinamies, ka patiesībā neapzinamies, ko mūsu prāts dara lielāko dienas daļu, mēs spējam tam pievērst uzmanību un sākt sevi novērot no malas. Pie katras darbības mēs sev uzdodam jautājumu, kāpēc, kā labāk, un vai ir kāds cits, efektīvāks risinājums?
Tas ko mēs daram, mēs pētam un mācāmies sevi!
Domāju, ka katrs no mums ir dzirdējis šādu izteicienu: lai palīdzētu pasaulei, vispirms jāpalīdz sev.
Ko tas patiesībā nozīmē? Kā palīdzot sev, es varu palīdzēt citiem? Pavisam vienkārši. Tiklīdz Tavas neapzinātās darbības kļūst apzinātas, Tu pievērs maksimāli daudz uzmanības, lai viņas neradītu kaitējumu, bet rastu jēgu un labsajūtu. Un tiklīdz Tavas apzinātās darbības un domas, kas izturējušas laika pārbaudi, kļūst par pašsaprotamām, tad Tev vairs nebūs apzināti jāuztraucas, par to ka darbība nesīs pozitīvu rezultātu.
Pieņemsim, ka Tu dzīvo kopā ar saviem draugiem un kādu rītu tiem ir bijis ļoti agri jāmostās, lai paspētu uz darbu, kamēr Tu pats droši gulēji līdz sev tīkamam laikam. Pamostoties, ieraudzīji milzīgu kaudzi ar netīriem traukiem virtuvē. Pirmā reakcija mums visiem būtu pazīstama, bet tā vietā Tu ar smaidu sejā nomazgā traukus, un vakarā, kad kaimiņi ierodas mājās, viņi ir ārprātīgi laimīgi, jo pēc smagas darba dienas, vairs nav jāraizējas par kaitinošu trauku mazgāšanu.
Ļoti sīkumains piemērs, un daudzi strīdēsies, ka ar trauku mazgāšanu pasauli labāku nepadarīs, tomēr viss sākas ar maziem sasniegumiem.
Nākošais solis, kad esam ieraudzījuši negatīvus ieradumus, no kuriem vēlamies atteikties, galvenais nesteigties. Tik pat ilgs laiks, cik nepieciešams, lai izveidotu ieradumu, ir arī nepieciešams, lai tiktu no tā vaļā. Visbiežāk negatīvi ieradumi ir pārtapuši par atkarībām. Un visbiežāk no tām tikt vaļā ir visgrūtāk, jo mēs to mēģinam darīt uzreiz.
“No 1. Janvāra, vairs nekad nedzeršu gāzētus dzērienus.”
Jau uzreiz varu pateikt, 99% izgāzīsies tuvāko mēnešu laikā. Iesaku tā vietā 2 pudeļu vietā, dienā izdzert vienu, tad 1 pudeli, katru otro dienu, tad 1 pudeli reizi nedēļā, tad reizi mēnesī, nu Tu saprati…
Visas pārmaiņas notiek pavisam lēni un par katru sasniegtu mērķi, neaizmirsti sevi par to paslavēt. Katru nedēļu, kad izturi bez gāzēta dzēriena, aizved draugu uz kino.
Un tad, kad beidzot tiec vaļā no kāda negatīva ieraduma, Tu saproti, ka tiešām Tu esi spējīgs kaut ko mainīt. Tava pārliecība par sevi pieaug, un ar katru nākamo nē, ko Tu saņem, Tu redzi vairāk jā. Lai arī cik abstrakti tas neizklausītos, bet kad Tu pierādi pats sev, ka esi spējīgs izpilīdit norādīto uzdevumu, tad par panākumiem Tev vairs nav jāraizējas, tie paši nāks pie Tevis!
Man šī, sevis pētīšanas un analizēšanas tēma ir ļoti tuva un aktuāla, jo nesenā pagātnē tā man ir nesusi neizmēramus panākumus un ar katru jaunu dienu jūtos aizvien jaunāks un patiesāks.
Manuprāt sevis saprašana ir patiesa dzīves jēga, un jo labāk Tu pazīsti sevi un savu dabu, jo precīzāk Tu vari ar to rīkoties un sniegt citiem visu labo, par ko jebkad esi sapņojis.
Tāpēc ar šo rakstu es vēlos Jūs iedrošināt sakārtot savu ikdienu un būt pilnā saprašanā par katru savu domu un darbību.
/Artūrs Fatjkins

Ieteikumi / Informācija / Resursi :

Ieradumi, kur tie rodas un kā ar tiem cīnīties: https://www.youtube.com/channel/UCBIt1VN5j37PVM8LLSuTTlw

Pasaules līderi un to ikdiena:

https://www.youtube.com/user/ModelingTheMasters

Fakti par dzīvi, atziņas, kas skaidrāk liks saprast, ko darīt un ko nedarīt: https://www.youtube.com/channel/UC1KmNKYC1l0stjctkGswl6g/featured

Iteicamā literatūra:

Robins S. Šarma – Mūks, kurš pārdeva savu Ferrari.

Roberts T. Kijosaki – Bagātais tētis, nabagais tētis.

Opra Vinfrija – Ko es skaidri zinu.

Harvs Ekers – Miljonāra Prāta Noslēpumi

Kāpēc TEV obligāti ir jābūt SUMMER INTENSIVE?

Kāpēc TEV obligāti ir jābūt SUMMER INTENSIVE? 2048 1367 dewogroup

Kāpēc Tu nekādīgi nedrīksti palaist garām SUMMER INTENSIVE un SUMMER INTENSIVE PRO ?

Čau! Mani sauc Ieva Biteniece, un es esmu šo pasākumu organizētāja. Šis jau būs piektais gads, kad šo daru pavisam nopietni un ar lielāko atbildību pret jauniešu attīstību un iespējām.

Strādājot “šovbiznesā” – man nebija iespējams visu iemācīties no kāda vai kaut kur izlasīt. Visu, ko zinu, kam esmu gājusi cauri, ko esmu izcīnījusi – to esmu izdarījusi sitoties tam visam cauri. Tagad, kad man ir iegūta tāda pamatīga bagāža ar pieredzi (ar to var iepazīties manā mājaslapā www.ievabiteniece.lv – pie Portfolio) – es ar to ļooooti vēlos dalīties.

Mērķis – jauniešus sagatavot nākotnes darbam. Un patiesībā, tam pat nav jābūt Horeogrāfa vai Dejotāja darbam. Tās īpašības, kuras tiks iegūtas – būs iespējams izmantot jebkurā sev vēlamā profesijā. Varbūt, pat šis pasākums palīdzēs atrast to profesiju.

Bet nu, visu pēc kārtas.

Tā kā šī ir piektā nopietnā reize – no kļūdām esmu mācījusies un centīšos no visas sirds darīt visu iespējamo, lai katrs jaunietis pēc šīs nedēļas iegūtu pamatīgu iedvesmas devu, kā arī atklātu sevī kaut ko jaunu, izdarītu neiespējamo, pārkāptu savas robežas.

Aicināti ir jaunieši no jebkuras studijas – tiem netiks uzspiests manas studijas vārds un netiks neviens pārvilināts. Man kā organizētājai (arī cilvēciskai būtnei) ir svarīgi – lai katram būtu iespēja sevi izpaust un attīstīt. Kā arī, tas ir interesanti, ka cilvēki sapazītos savā starpā un, iespējams, nākotnē sastrādātos. Nespēju vien sagaidīt, kad beigsies šī studijas piederības mānija. Nē, tas ir ok – bet nu kāpēc gan nevarētu vairākas pārstāvēt? Vai arī pārstāvēt sevi? Vai arī… nu izmantot visus iespējamo! Jo Latvija ir maza – ar maz iespējām. Un zini ko – tā tam nevajadzētu būt. Mēs paši tikai varam radīt iespējas. Viss būs – vajag tikai atvērt prātu!

Tehniskais Summer Intensive sastāvs:

Ierobežots skaits cilvēku, jo telpas ir tik lielas cik nu ir.

Katru rītu, ja ir labs laiks (parasti ir), dodamies uz blakus esošo Ziedoņdārzu, attīstam sevi fiziski un pēc tam, turpat arī pastaipamies un pielūdzam sauli 🙂

Speciāli esmu izvēlējusies 8 dažādus horeogrāfus, kuri pārstāv dažādus deju stilus, lai tiktu attīstīta pēc iespējas vairāk ķermeņa vārdnīca. Jo vairāk vārdu, jo interesantāka saruna.

Lai kopā arī nedaudz atpūstos un jauki pavadītu laiku, paredzēts arī pikniks, kurā pievienosies mūsu mīļais draugs – Miks Dukurs. Kopā padziedāsim un parunāsim par dzīvi, iespaidiem un saviem trakajiem mērķiem.

Ja esi ievērojis – man ļoti patīk kvalitatīvas bildes un video! Tas šogad arī nebūs pamests novārtā. Mums ir brīnišķīgs pagalms, ar daždiem interesantiem stūriem , kur uztaisīt tavu nākamo profila bildi. Instagramā daudz “like” ir garantēti. Neaizmirsīsim par video! Kaspars Kambars, kurš ir Latvijā nofilmējis daudziem mūziķiem viģikus – atkal būs kopā ar mums. Visi būs iesaistīti video filmēšanā! Loģiski! Tavs laiks paspīdēt!

Šajos gados esmu iemācījusies, ka tas, kas notiek galvā ir pats svarīgākais (TU ESI TAS, KO TU DOMĀ.. un ĒD). Tāpēc, es noteikti vēlos, lai pie šiem jauniešiem nāk cilvēki, kuri paši ir izgājuši trako purvu līdz sasniegumiem – un labprāt dalās ar savu pieredzi. Iedvesmo! Tā visa pamatā ir smags darbs – bet katra stāsts parāda cik dažādi var nokļūt līdz tam savam mērķim!

Tās būs fiziski smagas dienas – BET tik ļoti sirdi piepildošas! Kur vēl labāk ieguldīt naudu – kā sevī pašā!? Tā tu piebūvēsi straujāk tos pakāpienus līdz mērķim!

Un tagad par SUMMER INTENSIVE PRO !

Ar ko tas atšķirās?

Dalībnieki būs super-zvaigznes! Labākie industrijas pārstāvji rūpēsies par to, lai katrs iegūst maksimāli labāko!

Tā ir mana vīzija! Es iedomājos – kā varētu izturēties pret Beyonce, Justin Bieber vai Missy Elliot. Es redzu daudz cilvēkus, katrs no savas sfēras, kurš palīdz šīm zvaigznēm. Atslēgas vārds – Intensive – tas norādīs uz to, ka tas būs pamatīgi un daudz – īsā laika posmā. Lai gan – tā arī dzīvē notiek! Kad zvaigznes ir slavas zenītā – tā arī notiek viņu ikdienā :

Treniņi, mēģinājumi, fotosesijas, darbs ar aktieriem, psihologiem, filmēšanās utt.

Mēģinu ļoti grudri to visu izplānot. Cilvēkiem, kurus es aicinu kā jūsu trenerus – aicinu mainīt savu mācīšanas stilu. Nevēlos klasiskās pusotras stundas nodarbības, kur ātri tiek iedota horeogrāfija un viss sasteigts. Aicinu lauzt šo metodi – un izaicināt sevi – izaicināt jūs.

Katrs rīts sāksies ar klasiku, fiziskajām nodarbībām, horeogrāfijas/tehnikas treniņiem.

Gatavosimies – LABĀKAJAM dejotāju video Latvijā. Uz to es ceru, uz to es mērķēju un tam es ticu. Ritvars Bluka strādās ar audzēkņiem. Jau tagad sākam domāt idejas, lai būtu maksimāli interesanti jums un arī skatītājiem.

Iedvesmojoties no tādas vājprātīgi krutas horeogrāfes – Galen Hooks – es vēlos dot līdzīgu info, ko viņa dod savos intensīvajos (jā, viņa ir 187 reizes krutāka). Info – par to, kā strādāt šajā biznesā – izjust uz savas ādas – kā ir strādāt ar mūziķiem, kā izveidot 4min šovu, kā uzbūvēt scenāriju videoklipam, kā atrast darbu šajā sfērā, kā kā kā un kā… Visu došu, ko zinu! Un ko vēl uzzināšu! Tagad intensīvi mācos Losandželosā, lai atvestu svaigu informāciju. Es tiešām šo uztveru pavisam nopietni! Es vēlos, lai Latvieši ātrāk atīstās! Talants ir – trūkst tā izmantošana. Mēģināsim atbildēt uz jautājumiem – kā iegūt darbu šajā sfērā, kā pelnīt, kas jādara – lai projekta devējam būtu vēlme vēlreiz ar tevi strādāt, kādas īpašības nepieciešamas un kā tad viss īstenībā notiek.

Esmu daudz runājusi ar pasākuma organizētājiem un māksliniekiem – un apmēram apjaušu populārākās un būtiskākās kļūdas, kādas pieļauj dejotāji un horeogrāfi.

Ar visiem iesaistītajiem gribētu izveidot kopīgu plānu – kā mēs katrs spētu iedot to labāko, lai ir sabalansēti un informācija neatkārtojas. Kā arī sevi izaicināt – veidojot inovatīvus paņēmienus.

Mana vīzija – padarīt labos – vēl labākus!

Kopā apvienojoties – mums ir tik daudz ko dot! Sašķeltos gabaliņus ir jālīmē kopā, lai veidotu kaut ko jaunu un unikālu.

Es tikai vēlos pateikt, ja vēlies savu karjeru saistīt šajā biznesā – šis noteikti tev būs noderīgi!

Un es varēšu palīdzēt tikai tādā gadījumā – ja pieņemsiet palīdzību .. t.i. – nekādu atrunu, čīkstēšanu, attaisnojumu un kavēšanas.

Es ticu, ka viss ir iespējams – mums ir tikai jāsanāk kopā 😊

Pabrīdināšu, ka SUMMER INTENSIVE PRO saraksts varētu izklausīties īsāks un mazāks – bet rēķinaties ar to, ka katrs treneris ar jums strādās vismaz 3 – 4h, 1,5h vietā !

Ok – ja ir kādi jautājumi – droši rakstiet!

Ceru jūs satikt un kopā strādāt!

Lai veiksmīgi!

Vēl sīkāka informācija – http://www.danceprox.com/project/summer-intensive/

Pieteikšanās – http://www.danceprox.com/registracija/

Kā dejošana izmainīja manu dzīvi?

Kā dejošana izmainīja manu dzīvi? 2048 1365 dewogroup

By Ieva Biteniece

Tuvojas gada beigas, un daudzi jau sāk plānot nākamā gada apņemšanās. Uzskatu, ka viena no lietām, ko varētu izmēģināt ir – Dejas!

Ir bail? Bail – Ko par tevi domās? Abas kājas kreisās?

Sāksim ar to, ka jebkurš slavens, ne tik slavens dejotājs – ir tā juties. Mums visiem ir bijusi tā pirmā reize – pirmā deju nodarbība, kurā visi jau kustās, treneris kaut ko rāda, netiec līdzi, apjēdz, ka neatšķir labo no kreisās puses. Arī man. Un man tā bija gadu! A kā es nepadevos? Paveicās ar grupas biedriem J

Nu lūk, es vēlos tevi iedrošināt – iespējams, mainīt savu dzīvi. Pirms es sāku dejot, es plānoju, ka būšu žurnāliste, juriste, modele (ha ha) . Un es esmu tik ļoti pateicīga, ka 15 gadu vecumā izlēmu pamēģināt. Tas apgrieza manu ikdienu kājām gaisā, ieguvu jaunus draugus, atvēra mani jauniem piedzīvojumiem – un burtiski – atvēra manu muti! Es pirms tam ļoti maz runāju. Kur nu vēl publikas priekšā. Gadiem ejot, deja kļuva par daļu no manis, un kad vajadzēja meklēt darbu – viss notika tā, ka mani meta atpakaļ pie šīs profesijas. Nu jau 12 gadus esmu horeogrāfe, vadu deju studiju, un paralēli daru/mācos visu, ko vēlos. Es neesmu cilvēks ar speciālista domāšanu. Tas nozīmē to, ka nespēju vienai lietai nodoties 100%. Ik pēc pāris mēnešiem mācos kaut ko jaunu, pamatā atstājot šo deju pasauli – tā rezultātā, manā dzīvē nekad nav garlaicīgi.

Un – tu vari arī nemaz nedomāt par karjeru šajā sfērā. Šis ir arī lielisks disciplīnas līdzeklis, lai ne tikai iemācītos kustēties, bet arī atvērtos, socializētos, uzstātos – un pavadīt ikdienu dažādi. Brīdinu – viegli nebūs. Bet rezultāts ir tā vērts! Tu taču zini, ka viss skaistais skats paverās kalna pašā augšā? Jo augstāks kalns, jo iespaidīgāks skats! Let’s Go!

By Pegija Geidāne

Kā jau daudzi citi dejotāji, es sāku dejot, lai brīvajā laikā būtu kāda nodarbe, taču drīz vien dejošana kļuva par ko daudz nozīmīgāku. Šobrīd tā ir neatņemama manas dzīves sastāvdaļa. Esmu diezgan introverta persona, taču dejojot es spēju izstāstīt lietas un izpaust emocijas, par kurām nerunāju. Dejošana – tā ir sava veida terapija, kas palīdz labi justies gan fiziski, gan morāli.

Man tā ir kā māksla, kurā varu izpausties un sports, kurā varu kārtīgi izsvīst. Nevaru iedomāties savu dzīvi bez dejošanas, jo tā manā dzīvē ienes daudz pozitīvā. Būt par dejotāju/horeogrāfu ir kā dzīvesveids, kas sevī ietver daudz vairāk nekā dejošanu pašu par sevi.

By Sindija Lāce

Kā dejošana izmainīja manu dzīvi? Pavisam vienkārši. Mainījās viss un visur, nemanāmi mainījos arī es, gribot vai negribot. Lai arī sāku dejot, kad biju pavisam jauna, atrodot to īsto vietu, kur atrasties – tā izmainīja mani visu.

Raksturs, stils, domāšana, draugi, intereses utt. Var uzskaitīt daudz un dikti. Manuprāt, ja mēs atrodam kaut ko, kas mūs piesaista uzreiz, liek aizdomāties par saistītu nākotni, tad tas mūs izmainīs. Būs kāds kam nepatiks izmaiņas, būs kāds, kas teiks, nav jēgas, bet ja mēs dziļi sirdī, tiešām, tiešām nespējam aizvērt aci, bez domas par to – tad apkārtējo viedoklis nav tik svarīgs. Tieši tā notika ar mani – tieši tik vienkārši. Es nespēju aizvērt acis, jo galvā nāk soļi, idejas, es nespēju nekustēties, kad apkārt skan mūzika – tieši tik ļoti dejošana mainīja mani.

Protams, ka mums visiem nav lemts, tas, kas citam, bet mēs katrs varam atrast to, kas citam nav.

Dejošana ir spēcīga lieta – tā nav tikai kustēšanās – tas ir tik ļoti daudz – atmiņas trenēšana, ķermeņa nostabilizēšana, spēks, dzirdes trenēšana, stiepšanās, domāšana un vēl – tik ļoti daudz slēpjas zem maza vārda – dejošana.

Es neesmu satikusi nevienu, kas sācis dejot – varētu pateikt, ka dejošana neizmainīja viņa dzīvi.

Tas ir sports, dzīve un nākotne – tieši tik vienkārši tas ir man. Tā ir cīņa un darbs, bet nebeidzams.

By Endžija Pabērza

Es dejoju jau no bērnības. Līdz ar to, deja ir kļuvusi par būtisku manas dzīves sastāvdaļu. Tas ir kā pieradums, bez kura vairs nevaru iztikt.  Mēs katru rītu mostamies, mazgājamies, brokastojam… Tāpat ir ar dejošanu: līdz tu sāc trenēties, tu sāc pierast pie noteikta ritma, nodarbībām un pēc laika tu nevari iedomāties savu dzīvi bez deju treniņiem. Tiklīdz tu izlaid kādu treniņu un pavadi dienu nedejojot, nākamajā dienā ķermenis liek to just.

Dejojot skolas laikā sporta dejas, dejošana man palīdzēja kļūt drošākai un pārliecinātākai par sevi, jo es biju ļoti kautrīga. Tāpat dejošana dod iespēju tikt novērtētam, atzītam, tā ceļ pašapziņu. Atceros laikus, kad katru nedēļu braucu uz sacensībām, un tās sajūtas – kad gaidi un uzzini rezultātus, ir neaprakstāmas. Dažas sekundes laimes, kauss un medaļa – tā ir motivācija strādāt un darīt vēl vairāk.

Dejojot kolektīvā, vienmēr būs cilvēki, draugi, uz kuriem var paļauties, pat ja jūs uz deju grīdas esat konkurenti, jūs pēc tam vienalga braucat vienā autobusā, runājat, smejaties, stāstāt viens otram stāstus un piedzīvojat kopīgus notikumus.

Mācoties 12.klasē, es vēl nezināju, ka pēc vidusskolas pilnībā saistīšu savu dzīvi ar dejām, bet es ticu, ka dzīvē viss notiek tā, kā tam jānotiek. Man nelikās saistoša neviena augstskolas programma, un arī tajā laikā, kad bija jāiesniedz dokumenti augstskolās, es biju Dziesmu un deju svētkos, kur, protams, dejoju. Tādēļ palaidu garām iespēju iestāties augstskolā, par ko esmu priecīga, jo šobrīd mācos Latvijas Kultūras koledžā laikmetīgās dejas programmā, kurā mani viss apmierina.

Dejas dod iespēju atvērties, parādīt sevi citādāku, atrast sev tuvu stilu, savu odziņu, ar ko atšķirties no pārējiem. Tā ir brīvība. Ja skolas un augstskolas zināmā mērā liek mūs rāmjos, tad dejā rāmju nav.

Ja ikdienā es nekad neuzvilktu kaut ko pavisam neparastu, ekstravagantu, tad dejā es varu būt tāds cilvēks, es varu to izdejot, izstāstot šī cilvēka stāstu. Jo oriģinālāks tu būsi dejā, jo lielāka iespēja, ka tevi pamanīs, novērtēs.

Dejošana ir kā zāles. Tā var tevi izārstēt no galvassāpēm, slimības, neveiksmīgas mīlestības, strīdiem, nesaskaņām un problēmām. Ar deju tu spēj pateikt to, ko nevari pateikt ar vārdiem. Biežāk tevi saprot labāk, kad tu  dejo, nevis kad tu runā. Dejošana dod daudz iespēju un piedāvājumu. Tev ne tikai būs skaista gaita un trenēts ķermenis, bet iespējas uzstāties pasākumos, koncertos, izrādēs, strādāt ar māksliniekiem utt.

Cilvēki iet uz koncertiem, pasākumiem, ciemos viens pie otra, lai justos laimīgi, es eju uz zāli dejot, lai sajustos laimīga.

By Patrīcija Leščinska

Dejošana man iemācija paskatīties uz dzīvi no cita skata punkta. Ieraudzīt un sajust citu pasauli.  Iepazīt ķermeni un emocijas. Dzirdēt mūziku un ieklausīties tajā. Tā man iemācija sapņot, sapņot par nereālo. Veidot savu tēlu un pasniegt sevi pasaulei kā personību. Dejošana man iemācija savest savu vidi sev apkārt kārtībā. Kā arī, tā man iemācija strādāt pašai ar sevi. Savā ziņā arī disciplīnu iemācijos tieši dejojot.

Manu pelēko dzīvi nomainīja krāsas, radās jaunas iespējas un jauni piedzīvojumi. Visas beiles pārvarēju tieši dejojot. Nenoliedzami arī daudz jaunus cilvēkus iepazinu, kurus nu jau varu saukt par saviem draugiem. Dejošana ir kā papildus izglītība ko es ieguvu priekš dzīves.

By Artūrs Fatjkins

Ja Tu esi audzis nelabvēlīgā vidē, ir grūti atšķirt kas ir labs un kas ir slikts, jo pasaulē pieņemtais “pareizā” standarts ir ļoti atšķirīgs konkrētos reģionos. Bet jebkurā izgāztuvē ir iespējams atrast pietiekami daudz materiālus, lai izveidotu kaut ko sev tīkamu un kvalitatīvu. Pats galvenais ir prast atrast pareizos materiālus – cilvēkus – sabiedrību.

Es uzskatu ka ir ļoti grūti, praktiski neiespējami, sasniegt savus mērķus bez palīdzības. Mūsdienu pasaulē, gandrīz pilnīgi viss ko mēs varam dabūt un iegādāties zaudē vērtību, jo viss maksā naudu. Tu strāda lai tērētu, lai nopelnītu, lai notērētu. Bezgalīgs cikls, kas turpinās lidz pēdējai stundai. Visi to zin un apzinās. Visi visu saprot, bet kaut kur to saprašanu nozaudē. Un mēs visi zinām cik grūti un kaitinoši ir atrast to kas nozaudēts. Vel grūtāk ir, ja Tu neapzinies, ka esi kaut ko pazaudējis. Un tā visu dzīves laiku Tu zaudē un pazaudē un beigās Tev vairs nekā nav. Tāpēc ir nepieciešams tikt pareizajā sabiedrībā.

Man tas prasīja 16 gadus. Lai apzinātos un saņemtos spert pirmo soli, lai izprastu sevi un sāktu iepazīt pasauli. Atrast pareizos cilvēkus neko nemaksā. To nevar ne nopirkt, ne atņemt. Tā ir laimes spēle un katram dzīvē pienāk savs laiks kad uzvarēt. Protams, ir arī tādi kas nekad neuzvar.

Es ticu ka ir iespējams salikt konkrētus vārdus konkrētā secībā, kas izveidos lasītāja prātā apvērsumu un mainīs domāšanu uz visu dzīvi. Bet šis ir tas gadījums, kad labāk vienreiz redzēt nekā 9 reizes dzirdēt.

Vispatīkamākā sajūta ir apzināties to brīvību, kad Tu nevienam neesi parādā, Tu pats esi savs priekšnieks. Nav nekādas hierarhijas. Nevienam nav jāpakļaujas. Tu neatstrādā, Tu nemācies, Tu nekalpo, Tu nelūdz un neprasi, Tu neskrien pakaļ un nelūdzies, Tu dzīvo. Un kad Tu dzīvo, kad Tev ir viss ko Tev vajag pat, ja Tev nekā nav, viss sāks pats lidot pie Tevis.

Šie ir ļoti skaļi vārdi un ne visi tos sadzirdēs. Ne visi ir gatavi klausīties, bet es zinu, ja Tu esi tērējis savu laiku klausoties manas domas, tad Tevi rūp, kas Tu esi.

Peace,

Love,

Dance.

By Edgars Šteins

Jau no bērnības patika nodarboties ar sportu, jo gandrīz viss ko uzsāku – padevās. Ar sportu nodarbojos katru otro dienu un iesaku to jebkuram. Atcerieties to, ka savs ķermenis ir jāsaudzē un jākopj, jo tāds mums katram tikai viens!

Kā dejošana izmainīja manu dzīvi…??? Sākšu laikam ar to – kad sāku dejot? Tas viss notika Pa lielam, pirmajos četros gados nekādas baigi lielās pārmaiņas nenotika. Dejoju vien tāpēc, ka tas patika, tādā kā hobija līmenī. Biju ieslīdējis rutīnā – skola, treniņi un darbs. Viss sāka mainīties tad, kad tu saproti, ka dejošana varētu būt tava nākotne.

Mana dzīve patiesībā apgriezās ar kājām gaisā, mainījās pilnībā mana uztvere par dzīvi kā tādu. It kā no jauna piedzimtu! Daudz vairāk smaidu, komunicēju, vairāk saku JĀ. Ir ieaudzināta kārtīga disciplīna, nekādas čīkstēšanas, un “negribu” vai “nemāku”, manā vārdnīcā neeksistē. Ir attīstīta muzikalitāte un intektuālā kapacitāte. Esmu no sirds pateicīgs savai skolotājai, kura arī man ir palīdzējusi nonākt līdz tam kāds esmu. Ar dejošanu, esmu ieguvis milzīgu bagāžu dzīves pieredzes, kuru man neviens nevar atņemt – Mans paša sviedriem izcīnītais zelts!

Zinu, ka kādu dienu būšu labs dejotājs, jo ticu saviem mērķiem un turpināšu cīnīties par savu nākotni, un veselīgu dzīvesveidu!

Varbūt vari padalīties – kā dejošana ir izmainījusi tavu dzīvi?

Ar cieņu,

PRO-X

Esam gaisā!

Esam gaisā! 150 150 dewogroup

Lāāāābdien!

Šis brīdis BEIDZOT ir pienācis!

Esi laipni aicināts jaunajā PRO-X lapā!

Ticu, ka viss, kas notiek, notiek ar iemeslu – tāpēc esam šeit, daudz nedēļas pēc noliktā termiņa. Teorētiski – tā ir tikai lieta, par to nevajadzētu tik ļoti uztraukties… Bet nervi ir kārtīgi pakustināti. Un tagad varam uzelpot un strādāt tālāk.

Kā redzi, viens no jaunumiem ir šāds – BLOG! Te centīsimies rakstīt par aktuālām un iedvesmojošām tēmām, kā arī par dejošanu, aktīvu dzīvesveidu, mūziku un interesantām personām. Un rakstīšu ne tikai es, bet arī mani kolēģi – es vismaz spiedīšu viņus rakstīt!

Šajā sezonas sākumā, piedzīvojām kaut ko pilnīgi neiedomājamu – Mēs nespējām uzņemt visus dejotgribētājus! Pilnīgi godīgi – tā ir viena no drausmīgākajām sajūtām, atteikt kādam iespēju… pē. Un tajā pašā laikā piedzīvot visbrīnišķīgāko sajūtu – we did it – jūs vēlaties mācīties pie mums un mēs vēlamies jūs mācīt! Perfekta saderība! Paldies, milzīgs! Ir tik daudz gadi nostrādāti – un esam sevi pierādījuši kā stabilu uzņēmumu, kurš tur solījumus. Tāpēc droši, nāciet ciemos!

Kamēr citās grupās ir maksimālais dejotājus skaits, mēs labprāt tevi redzētu “Deju Fitnesa” nodarbībās! Kas tas ir? Mēs, visi līderi, vadam šīs nodarbības, katrs citu reizi. Praktiski, tās ir fiziskās nodarbības, ar kuru palīdzību tiek būvēts dejotāja ķermenis – atlētisks, lokans un spēcīgs. Gandrīz katra nodarbība ir citādāka, līdz ar to, nekad nepaliek garlaicīgi. Tātad – spēka vingrinājumi, stiepšanās vngrinājumi, deju vingrinājumi (deju soļu pamati), pagriezieni, līdzsvars utt. ! Tiem, kuri plāno savu karjeru dejās, šīs nodarbības ir īpaši ieteicamas! Šajās nodarbībās netiek mācītas deju kombinācijas. Līdz ar to – tiek gaidīti gan dejotāji ar pieredzi, gan bez pieredzes, gan nedejotāji, bet cilvēki, kuri vēlas fiziski uztrenēties.

Ejam tālāk! Kā jau esi pamanījis, no septembra, mūsu studijā, strādā abonementu sistēma. Esot ciemos citu valstu deju studijās, ievēroju, ka tur tāda ir jau gadiem, un viss notiek godīgi. Tas mani iedvesmoja, un izstrādāju tādu, kas ir mums piemērota. Līdz ar šo sistēmu, dejotājs, teorētiski nav piesiets pie vienas grupas! Kādu reizi vari pamēģināt arī citu līderu treniņus. Un ja slimo, tad noteikti tās vari atstrādāt citos treniņos, jo naudiņa netiek atgriezta vai pieskaitīta nākamajam mēnesim. Būsim reāli – veikalā taču arī par produktiem maksā uzreiz, vai ne? Mēs arī esam produkts un piedāvājam pakalpojumu, kurā esam ieguldījuši neiedomājamu naudiņu.

Kā arī – pie mums vairāk nav “BEZMAKSAS PIRMĀ NODARBĪBA”. Tā vietā, piedāvājam iepazīšanās abonementu, kurš ir lētāks – 4 nodarbības, 20 eur. Šo vari izmantot, apmeklējot visas grupas, vai arī izmantot vienā grupā. Ar to – kā mēs dejojam, var iepazīties mūsu Youtube kanālā. Esam sevi pierādījuši, ka spējam uztrenēt cilvēku. Tas vai tev patīk mūsu trenēšanas stils, ir cita lieta, un pilnīgi esam droši, ka no vienas nodarbības to nevar noteikt. Protams, ka prāts un ķermenis būs šokā! Un skaistais parasti nāk caur sāpēm un smagu darbu – galvenais, noiet šo minimālo kursu. Tad tikai spēsi tā, pa īstam, saprast.

Ja lasa kāds no klientiem – esošajiem un nākotnes – Izlases grupa ir uztrenējusi 40min garu deju šovu, kurā ir iekšā visdažādākie deju stili, tēmas un attiecības. Un šis šovs sastāv no vairākiem maziem gabaliņiem, kur ir solo, dueti, trio, kvartets un grupa! Ja jūsu pasākumam ir nepieciešams kaut kas atraktīvs, iedvesmojoš vai vienkārši skaists – raksti mums! Piemeklēsim vēlamo! Un, ja laicīgi zini, kas tev ir nepieciešams – varam izveidot horeogrāfiju speciāli tavam pasākumam, koncertam vai video.

Ok, bet ir sākusies 10. Sezona. Vai kāds spēja, pirms 10 gadiem iedomāties, ka tā dīvainā Ieva, spēs noturēt kaut ko tādu. Es arī nē. Šis man ir maģisks gads! Ir jānoslēdz vecais posms un jāsāk pavisam kaut kas jauns! Ak, jā! Logo jauns, lapa jauna, telpas izremontētas, jauna struktūra… ko vēl, ko vēl? Neuztraucies – mans prāts ir ideju pilns! Kamēr tu būsi ar mani – es būvēšu tālāk! Man jau ir tāāāāds jaunums uz nākamā gada septembri.. bet nedrīkst vēl teikt 🙁 Drīz, drīz!

Ar cieņu,

Ieva Biteniece.